Niektóre osoby uważają, że jeśli po ukąszeniu kleszcza nie wystąpił rumień, to nic im nie grozi. Prawda jednak jest inna, ponieważ tylko w 35 procent przypadków taki "> Niektóre osoby uważają, że jeśli po ukąszeniu kleszcza nie wystąpił rumień, to nic im nie grozi. Prawda jednak jest inna, ponieważ tylko w 35 procent przypadków taki ..."/>

Opra-Med Centrum Medycyny Konwencjonalnej i Alternatywnej

Warszawa

Badanie na boreliozę Warszawa • Opra-Med Centrum Medycyny Konwencjonalnej i Alternatywnej

Badanie na boreliozę Warszawa • Opra-Med Centrum Medycyny Konwencjonalnej i Alternatywnej

Dodano:

Niektóre osoby uważają, że jeśli po ukąszeniu kleszcza nie wystąpił rumień, to nic im nie grozi. Prawda jednak jest inna, ponieważ tylko w 35 procent przypadków taki rumień w ogóle się pojawia. Warto też wiedzieć, że kleszcz prawidłowo wyjęty do 48 godzin od ukąszenia najprawdopodobniej nie zdążył jeszcze zakazić na tyle krwi, aby system odpornościowy nie mógł sobie poradzić. Niestety po upływie 72 godzin ryzyko zakażenia drastycznie wzrasta.

Jeśli tak się zdarzy, że kleszcz niezauważony długo żerował na ofierze, należy zrobić badanie na boreliozę. W Warszawie działa klinika dostępna na stronie opramed.pl, która jako jedyna w Polsce dysponuje najnowocześniejszym testem wykrywającym nawet pojedyncze komórki Borrelia i nie tylko, rozpoznając wydzielane przez nią białko. Jest to test ELISpot dający niemal stuprocentowo pewny wynik. W szpitalach również wykonuje się testy na obecność krętków Borrelii, ale nie można im wierzyć, gdyż test Elisa, daje często wynik fałszywie pozytywny, a drugi Western Blot fałszywie negatywny, a im wcześniej choroba zostanie wykryta, tym łatwiej ją wyleczyć.

Więcej o firmie:

Miejsce na Twój komentarz

Napisz nam o swojej współpracy z tą firmą

Ocena: 0 (z 0 głosów)

Inne firmy

Znaleźliśmy dla Ciebie firmy z tej samej kategorii